Seren SABUNCU

Seren SABUNCU

Aç sefil bıraktığın vatandaş bugün de sürtük mü oldu?


Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı programda diyor ki; “Sigaradaki vergileri devamlı artırıyoruz. Hem suluda artırıyoruz hem sigarada. Hayret! Aç, sefil geziyor ama onu almaktan geri durmuyor. Rakıyı almaktan, birayı almaktan geri durmuyor.” Hımm demek öyle… Şimdi, içilmesin diye keyfi bir zam olduğunu biliyorduk fakat daha önce bu kadar aleni bir şekilde dile getirilmemişti. Alkol, içilmesin diye keyfi bir zamsa hemen akabinde benzine, motorine bu zam??? Bunu da araç, minibüs, otobüs v.s v.s kullanmayalım diye mi? Elektrik zammı peki? Onu da mı kullanmayalım diye!

“Oturun oturduğunuz yerde eyyy ahali neden yakıt kullanıyorsunuz? Aç, sefilsiniz hâlâ aklınız fikriniz yakıt harcayıp işe gitmekte! Aç sefilsiniz, o kadar zam yapıyoruz hâlâ ısrarla elektrik kullanıyorsunuz! Kullanmayın diye art arda zam yapıyoruz, anlamıyorsunuz!”  Mübalağa yapmıyorum, bunu söyleyebilecek birçok bakan ya da herhangi bir         AKP’li siyasetçi var biliyorum. Yazarken kulağımda çınladı bile. Zaten hepsinin ses tonu da, hitabeti de, konuşma tarzı da aynı!

Bir de bunu kabul edebilecek potansiyelde seçmen var tabii. “Ee tabii alkole, sigaraya zam yapacaktı. Zam yapacak ki millet içmesin bu zıkkımı. Baksana gençliğin haline. Her birinin elinde sigara. Alkollü bütün mekanlar hınca hınç dolu. Yazık bu gençliğe… Zaten insanlar kötü, çirkin her şeyi alkolün etkisiyle yapıyor. Bizim zamanımızda böyle miydi. Ne geliyorsa başımıza alkolden geliyor…” tayfası yani.

Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı programda diyor ki; “Sigaradaki vergileri devamlı artırıyoruz. Hem suluda artırıyoruz hem sigarada. Hayret! Aç, sefil geziyor ama onu almaktan geri durmuyor. Rakıyı almaktan, birayı almaktan geri durmuyor.” Hımm demek öyle… Vatandaşın aç, sefil kalmamasından sorumlu olanlar sizlerin, vatandaşı bu zamlarla aç ve sefilliğe mahkum ettiğinizi de kabul ediyorsunuz madem. Bu gizlenen bir strateji değildi fakat bunun bu kadar açık söylenmesi… Aslında her şeyi açık seçik tüm çıplaklığıyla, anadan üryan gösteriyorlar. Adını vergi koyuyorlar ödemezsen zaten vay haline, biraz eleştirirsen eğer terörist etiketi yapıştırıyorlar sana. Neyin vergisi bütün bunlar bilen var mı? Yok. Biliyoruz da işteeee…

Dilimizde pelesenk etmişiz şu ‘gideceksiniz zaten’ lafını. Ekseriyetle döne dolaşa söylüyoruz. Her yerde her ortamda hatta belki rüyamızda bile sayıklıyoruzdur artık. Ülkenin hali öyle esir aldı işte tüm bilinçaltımızı… Gidecekler ama nasıl, ne izler bırakarak? Kime bırakacaklar bu ülkeyi böyle yarı ölü!

Cumhurbaşkanı Erdoğan az önce katıldığı grup konuşmasında vatandaşına diyor ki; “SÜRTÜK bunlar”……..ARŞİV YAZILAR